Nezařazené

Paleo na půl – Po měsíci bez mléka…

Po měsíci bez mléka a mléčných výrobků jsem přemýšlel, co dál se stravováním, pořád totiž koketuji s pokusným příklonem k bezmoučnému režimu. První týden jsem se ale nijak neomezoval a nic neřešil, takže jsem si dal k obědu grilovaný hermelín – ale jen proto, že už nic jiného nebylo, plísňové a zrající sýry chci opravdu omezit. Luštěniny jsem myslím také první týden vynechal, ale spíše náhodou než cíleně a také se mi celkem dařilo být bez buchet a zákusků – tedy jednou jsem měl tyčinky k pivu, protože už nevařili a jednou palačinku s borůvkami k snídani. Sem tam jsem si dal kousek (někdy i větší) kvalitní čokolády a dokonce i nějaké ořechy – ale to jen díky tomu, že je nikdo neuklidil z linky, sám bych je nenašel 🙂 
Z předchozího měsíce mi zůstala větší konzumace ovoce na úkor jogurtů a lehké sledování a přemýšlení při výběru jídla v restauracích, kdy si snažím vybírat ta jídla z nabídky, která se principům paleo nejvíce blíží. Trochu mě mrzí, že v důsledku toho nejím to, na co bych měl chuť, ale snažím se to nějak vybalancovat. Je však pravdou, že po prvním týdnu moje ostražitost klesá, protože pravidla nejsou exaktní, takže jsem si dal i buchty a banánovo-mléčný koktejl. A o pivech ani nepíšu, ty jsem nijak neomezoval, naštěstí k nim žádný junkfood nepotřebuji.
A kdyby jediným přínos všech těch diet bylo, že se lidi budou víc zajímat o to co jí a pochopí, že vodou nacucanej šunkáč za 3,90 není to pravé ořechové, tak i to by stačilo! 

Hodnocení

Průměrné hodnocení 0 / 5. Vote count: 0

Zatím nehodnoceno.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *